Dzień Świętego Patryka 2024r.

Dnia 18 marca 2024r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Z tej okazji wszyscy przygotowywali się do tego święta. Nauczyciele i uczniowie dekorowali korytarze w symbole irlandzkie, redagowali treści na gazetki klasowe i przygotowywali zabawne gadżety.  Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkich filmów i prezentacji na temat Irlandii, historii kraju i słynnych tańcach irlandzkich. Chętni uczniowie, a było ich wielu, przygotowali zielone desery i przekąski na „Irlandzki Stragan”. Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetniła więc degustacja kruchych ciastek irlandzkich, trójkolorowych galaretek i babeczek oraz zielonego ciasta. Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć wspaniałe prace plastyczne najmłodszych dzieci. Na tablicach umieszczone zostały najważniejsze fakty o Irlandii. Jedną z ciekawszych atrakcji okazała się foto budka, gdzie wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie naklejali koniczynki na kapelusze, doklejali brodę, wycinali falbanki do nakrycia głowy. Kreatywność dzieci była rewelacyjna. Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie, zdobiąc klasy w barwy flagi irlandzkiej.