II Festiwal Naukowy Młodego Odkrywcy – Chęciny 2024r.

Dnia 25 marca 2024r. odbył się II Festiwal Naukowy Młodego Odkrywcy w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. W czasie Festiwalu odbyły się wykłady, prelekcje i pokazy chemiczne pracowników Geoparku w Kielcach, Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim. Był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu OSP Chęciny. Następnie miały miejsce prezentacje i pokazy doświadczeń przyrodniczych i chemicznych w wykonaniu uczniów oraz przedszkolaków z przybyłych szkół z powiatu kieleckiego. Nasza szkoła i przedszkole również uczestniczyło w tym ważnym wydarzeniu. Przedszkolaki pod opieką p. Magdaleny Ogonowskiej zaprezentowały doświadczenie „Wybuchający wulkan”. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej pod opieką p. Jolanty Kuzi zaprezentowały doświadczenia: „Dlaczego pada deszcz?”, „Dlaczego trzeba myć ręce?”. Dzieciaki były bardzo zaangażowane i zaprezentowały swoje doświadczenia perfekcyjnie. Nauka poprzez zabawę jest doskonałą formą zdobywania wiedzy.