III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – etap gminny

W środę 11 października 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – etap gminny. W tej imprezie sportowej udział wzięły 4 przedszkola: Przedszkole z ZPO w Piekoszowie, Przedszkole Integracyjne z Micigozdu, Niepubliczne Przedszkole Mini College w Piekoszowie i Przedszkole z ZPO w Jaworzni. Dzieci rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, tor przeszkód, skok w dal i rzuty do celu. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, czyli przedszkolaki z grupy sześciolatków „Sówki” z Jaworzni. To właśnie oni pojadą reprezentować naszą gminę w kolejnym etapie tych sportowych zmagań. Nad całością olimpiady czuwała sędzia główny – Pani Jolanta Kuzia, a sędziami liniowymi byli Pan Edward Guzy i Pan Mateusz Kleszcz. Zwycięską drużynę przygotowała Pani Diana Przepióra. Całość imprezy przygotowały Panie: Wiktoria Lisowska, Magdalena Ogonowska i Agnieszka Jarosińska, która poprowadziła całą imprezę. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała Pani pielęgniarka Lucyna Słaby. Przybyłych gości powitała i wszystkich zawodników udekorowała Pani Dyrektor Małgorzata Czekaj.  Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i słodki upominek w postaci cukierków. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za udział w olimpiadzie sportowej.