Pan Pytalski, czyli p. Piotr Sołkiewicz ponownie w naszym przedszkolu

W środę 26 kwietnia 2023r. w naszym przedszkolu po raz ostatni w tym roku szkolnym odbyły się zajęcia z Panem Pytalskim. Od września spotykaliśmy się na comiesięcznych lekcjach na temat świata. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. co to są fotony, jak powstają kolory, jakie kolory tworzą tęczę, co to są i jak działają soczewki. Na ostatnim spotkaniu dzieci dowiedziały się jak działa ludzkie oko, dowiedziały się również, że nie jest ono doskonałe i można je oszukać. Przykładem tego było zaglądanie do komnaty Amesa, by ocenić który stworek jest większy. Jak się jednak okazało, stworki były tej samej wielkości. Tajemnicą jest budowa wymienionej wcześniej komnaty. Dużą atrakcją dla przedszkolaków był wspaniały pokaz kolorowych obrazków za pomocą projektora holograficznego 3d przygotowany przez Pana Pytalskiego. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, a przedszkolaki czekały na nie z ogromną radością.