III Miejsce w Konkursie Starostwa Powiatowego w Kielcach

W bieżącej edycji Konkursu Starostwa Powiatowego w Kielcach najmłodsi wykonali ptaka cudaka w formie pracy przestrzennej z surowców wtórnych takich jak np.: gazety, butelki PET, kapsle, nakrętki, szklane słoiki i butelki, worki i torby foliowe, aluminiowe puszki, opakowania kartonowe, skrawki materiałów. Nauczyciele w ramach zajęć lekcyjnych poruszyli zagadnienia dotyczące zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz ich powtórnego wykorzystania (recykling). Dzięki temu dzieci w wieku 5 i 6 lat, uczniowie klas 0 oraz klas I-III ze szkół podstawowych z terenu powiatu kieleckiego mogli poznać różne rodzaje opakowań i dowiedzieć się po jakim czasie ulegają rozkładowi. Prace wykonane zostały dowolną techniką plastyczną i artystyczną z wykorzystaniem różnych surowców wtórnych.

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola (grupa 5,6 latków), klasy 0 oraz klasy I-III ze szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęło 27 prac z oddziałów przedszkolnych i klas „0”.

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Jaworzni, gm. Piekoszów (Oddział przedszkolny, grupa Tygryski). Przedszkolaki wykonały pięknego bociana pod opieką pani Magdaleny Ogonowskiej i p. Diany Przepióry. Gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach.