XXIV Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków – 2024r.

Dnia 8 czerwca 2024r. w Przedszkolu w Jaworzni odbył się XXIV Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków pod hasłem „Wiersze znane i lubiane”. W konkursie uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami z przedszkoli w Micigoździe, Piekoszowie, Łosieniu, Szczukowskich Górkach oraz nasze przedszkolaki z Jaworzni. Ogółem wystąpiło 11 dzieci. Na początku dzieci z grupy Sówki oraz Tygryski zaprezentowały krótkie programy artystyczne, a następnie rozpoczęła się część konkursowa. Dzieci prezentowały takie wierszyki jak: „Żaba” Jana Brzechwy, „Leń” Jana Brzechwy, „Samochwała” Jana Brzechwy, „Kwoka” Jana Brzechwy, „Okulary” Jana Tuwima, „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow, „Abecadło” Juliana Tuwima, „Murzynek Bambo” Juliana Tuwima, „Zebra” Hanny Niewiadomskiej. Nasze przedszkole reprezentowały: Tola Dudzik z grupy Żabki, Anna Bielec z grupy Tygryski, Aleksandra Jamróz z grupy Sówki. Wszystkie dzieci w czasie konkursu zaprezentowały się pięknie. Wspaniale recytowały, miały oryginalne, bardzo ładne stroje. Komisja, w skład której wchodziły: dyrektor Małgorzata Czekaj oraz przybyłe nauczycielki przedszkoli uznała, że wszystkie przedszkolaki zasłużyły na I Miejsca. Każde dziecko otrzymało nagrodę, którą wręczyła p. dyrektor Małgorzata Czekaj. Dziękujemy wszystkim małym aktorom oraz ich opiekunom.