II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka 2022 – etap gminny

Dnia 4 listopada w naszej szkole odbył się gminny etap II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Do udziału w nim zgłosiło się 5 oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Były to przedszkole w Piekoszowie, przedszkole z Micigozdu, przedszkole z Jaworzni, grupa z Mini Collegu w Piekoszowie i punkt przedszkolny z Brynicy. Łącznie w olimpiadzie wystartowało 60 przedszkolaków. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Zbigniew Piątek, członek zarządu powiatu kieleckiego Cezary Majcher i starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach p. Justyna Horodyńska. Zanim uczniowie przystąpili do rywalizacji sportowej odbyła się wspólna rozgrzewka poprowadzona przez sędzię głównego imprezy Panią Jolantę Kuzia. Przedszkolaki startowały w 4 konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, tor przeszkód, skok w dal z miejsca i rzut woreczkiem do celu. Po podliczeniu zdobytych punktów okazało się, że najlepsze były przedszkolaki z przedszkola w Piekoszowie. Gratulujemy im zwycięstwa, jak również gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała Pani Lucyna Słaby – nasza szkolna pielęgniarka, której bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w tej sportowej imprezie. Dziękujemy Pani Joli Kuzi, Panu Edwardowi Guzy i Panu Mateuszowi Kleszcz – sędziom na naszej olimpiadzie. Olimpiadę przygotowały: p. Agnieszka Jarosińska oraz p. Karolina Kotwica.